Egy-egy fontos történelmi esemény, uralkodó kapcsán számtalan új fogalmat tanulhattok. Hogy semmi ne maradjon ki, a legegyszerűbb, ha egy A4-es lap közepére felírod a fő fogalmat (pl. mohácsi csata, Mária Terézia, reformáció stb.), és köréjük gyűjtöd az összes ezzel kapcsolatos fogalmat, személynevet, eseményt és dátumot!
Énekóra helyett... Ha az énektanárod sejtené, milyen kifinomult zenei ízlésed van...! Ha segít a zene, akkor válassz magadnak minden tantárgyhoz egy-egy kedvenc számot. Készíts egy "tanulós" CD-t! Figyelem! Ezt csak akkor tedd, ha a zene biztosan nem zavar a tanulásban, máskülönben éppen ellenkező eredményre jutsz majd, mint amire vágysz.
Csillagos ötös! Ismétlés a tudás anyja... Kezdd például a földrajzzal vagy a biológiával. A legegyszerűbb, ha elolvasod az adott leckét, aztán átnézed még egyszer és mégegyszer. Harmadik alkalommal már biztosan emlékezni fogsz egy-két részre. Ezután még kétszer olvasd át-ekkorra már majdnem mindenre emlékszel!
Házi feladatokhoz: Dedós módszernek tűnhet a leckefüzet, mégis érdemes használni! Ebbe írd fel a következőket: ● Mi a pontos feladat (írásos/szóbeli, hány oldalas, milyen hosszú, stb)? ● Mi a határidő, amikor kikérdezik, vagy amikorra be kell adni? ● Minek kell még utánanézni (könyv, más forrás)? ● Egy-két megbízható osztálytársad telefonszáma, akik tutira segítenek, ha elakadsz valahol.
Nyelvtanuláshoz: Jó módszer, ha a szavakhoz "post-it"-ek segítségével puskákat készítesz magadnak. Írd ki a legutolsó olvasmány szavait! Egy-egy kis papírra 2-3 szó és azok jelentése fér el. A cetliket ragaszd ki a szobád falára. Ahogy elmész előttük, akaratlanul is odapillantasz majd, és hogy előbb-utóbb meg is jegyzed a szavakat! |